Continutul Principal

Echipa PRO România

Adrian Ţuțuianu

  • Decembrie 2016 - prezent - Senator
  • Septembrie -noiembrie 2018- Vicepreşedinte Senatul României
  • Septembrie 2017 - februarie 2018- Chestor, Senatul României
  • Ianuarie- Septembrie 2017-Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii SRI - Preşedinte
  • Iunie 2017 - septembrie 2017 -Ministru al Apărării Naționale
  • Decembrie 2016 - septembrie 2017 - Secretar, Senatul României
  • Iunie 2012 - Decembrie 2016 - Preşedinte Consiliul Judeţean Dâmboviţa
  • Noiembrie 2008 – Iunie 2012- Senator Senatul României
  • DIPLOMĂ DE DOCTOR -Universitatea Bucureşti – Facultatea de Drept (Drept comercial)