Continutul Principal

Echipa PRO România

Mihai Tudose

  • Prim-Ministru, Guvernul României - 29 iunie 2017 – 16 ianuarie 2018
  • Deputat în Parlamentul României - 2000 - prezent
  • 2014 - noiembrie 2015- Ministrul Economiei, Comerţului şi Turismului
  • 2016 - feb. 2017 -Preşedinte al Comisiei pentru politică economică, reformă și privatizare
  • 2004- dec. 2014- Preşedinte al Comisiei pentru politică economică, reformă și privatizare